Fasádní termopanel Starý Kámen Grafit T72

Kód: 2434
Značka: Belan Plus
1 955,36 Kč / m2 1 616 Kč bez DPH
Na objednávku
Můžeme doručit do:
11.7.2024

Fasádní termopanely – to je už hotová fasáda, spojení  betonového obkladů a pevného tepelně izolačního základu (tvrdá polyuretanová pěna).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Termopanel je nový unikátní výrobek určený jak pro tepelnou izolaci, pro fasádní dekoraci. Základem panelu je tvrdá polyuretanová pěna (BASF). Polyuretanová pěna splňuje hygienické standardy, nevytváří živnou pudu pro mikroorganismy, nehnije, neplesniví a netrouchniví, vytváří zdravé prostředí, vhodné i pro alergiky. Vnější strana panelu je vyrobena z betonových dlaždic s již vytmelenými spárami. Díky tvrdé polyuretanové pěně, svými tepelně izolačními vlastnostmi předčí jiné běžně používané zateplovací systémy (polystyren, vata). Zcela odpadají kroky jako je zateplení zdiva před finální úpravou. Panely se montují přímo na obvodové zdivo bez dalších úprav.
Na tepelně izolační fasádní panely se zkrátka můžete spolehnout. Výsledky testů ukázaly, že tyto panely disponují výbornou odolností proti mrazu, mechanickému poškození a opotřebení. Tepelný odpor (hodnota R) jasně určuje tvrdou polyuretanovou pěnu s uzavřenou buněčnou strukturou jako nejúčinnější izolační prostředek. Nenasákavost PUR pěny zabraňuje v zimě úniku tepla, čímž snižuje spotřebu energie na vytápění, a v létě naopak nepropouští teplo dovnitř.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fasádní termopanely
Záruka: 10 let
Rozměry panelu: 873 x 655 x 51 mm
Rozměr obkladu: 240 x 70 x 15 mm
Izolační materiál: Tvrdá polyuretanová pěna
Vnější strana panelu: Betonový obklad
Spárování: Ne
Plocha panelu: 0,5 m2
Mrazuvzdornost: Ano
Součinitel tepelné vodivosti λ: 0.025 W/mK
Hmotnost panelu: 15 kg